MENU

Školy a školky

Proč jet k nám na školní výlet?

  • Vyhlídkové místo, křižovatka turistických tras
  • Jediná prvorepubliková horská chata na Českomoravské vysočině
  • Dobrá dostupnost od vlaku
  • Zajímavosti v okolí
  • Učitelský pokoj se sociálním zařízením

Při cestě k nám doporučujeme navštívit královské věnné město Polička a od nás můžete vyrazit třeba k památné Lukasově lípě.

Při plánování školního výletu vám mohou pomoci již vyzkoušené trasy z portálu www.turistika.cz .

Proč škola v přírodě u nás?

  • Tradice školních pobytů od roku 1960
  • Mimořádné místo na Vysočině CHKO Žďárské vrchy
  • Učitelský pokoj se sociálním zařízením
  • 1 Doprovod na 10 žáků zdarma

Děti stráví svůj čas na čerstvém vzduchu v nejčistším prostředí Českomoravské vysočiny, zdokonalí si svoje smysly, upevní zdraví a tělesnou zdatnost. Odpoutají se od svých každodenních starostí z domova nebo popřípadě od rodinných problémů.

 

Nabízíme samostatné ubytování – tj. v objektu budete sami, v neformálním a originálním prostředí horské chaty. Ta je umístěna zcela samostatně na vrcholu kopce kam vede pouze jedna příjezdová komunikace. Podívejte se na Lucký vrch z ptačí perspektivy.

Každé dítě by mělo zažít pocit úspěchu, které širokou nabídkou pohybových aktivit škola v přírodě nabízí. Působí na celkové zdraví dítěte, rozvíjí jeho vlastnosti a dovednosti. Dítě se stává samostatnější, učí se toleranci a komunikaci mezi ostatními. V kolektivu žáků zažije nevšední zážitky.

Ceník pro dětské kolektivy.

Podívejte se na aktuální ceny v sekci Ceník


Text ke stažení .doc

Školy v přírodě na Luckém vrchu.

Areál horské chaty na Luckém vrchu leží mezi lesy a loukami jeden kilometr vzdálen od nejbližší silnice. Prostředí je naprosto bez emisí a okolního hluku. Areál je obrácen přímo k jihu a je chráněn od severu lesem. Je zde zaručeno bezpečí a klid. Množství udržovaných travnatých ploch zaručuje provozování volných venkovních her dětí a dalších pohybových aktivit. Lucký vrch a jeho okolí nabízí také bezpočet vycházek a výletů. Přírodní a klimatické podmínky jsou zde typické pro oblast Žďárských vrchů. Lucký vrch leží uprostřed naší republiky a je přístupný díky vlakovému a autobusovému spojení. Přímo v místě je možné parkování autobusu.

Ozdravné pobyty zde mají několika desetiletou tradici a personál má dlouholetou zkušenost s dětskou klientelou.
Ubytování a stravování je zajištěno na základě uzavřené smlouvy o ubytování, kde garantujeme finanční a kvalitativní podmínky pro žáky a jejich doprovod. Organizování škol v přírodě se řídí příslušnými zákonnými ustanoveními a to zejména zákonem č.258/2000 o ochraně veřejného zdraví. V případě potřeby zajistíme převoz dítěte k lékaři nebo do nemocnice. K disposici je společenská místnost, jídelna a venkovní terasa. Nabízíme možnost důkladné prohlídky ubytovacího objektu a jeho okolí před uzavřením smlouvy o ubytování. K ubytování je k disposici 15 pokojů. Pro větší skupiny nabízíme ubytování
také ve finských domcích, případně na veřejném tábořišti.
Dostatek pitné vody je zajištěn z vlastního 60 m hlubokého pramene a její jakost je pravidelně kontrolována Krajskou hygienickou stanicí. V rámci stravování 5 x denně je též nepřetržitý pitný režim. Na vyžádání poskytneme soupis oblíbených dětských jídel, ze kterých sestavujeme jídelníček s možností Vašeho vlastního návrhu.

Poskytujeme na 10 dětí pobyt jedné osobě pedagogického dozoru pobyt zdarma. V rámci plnohodnotného vyučování zapůjčíme náš dataprojektor zdarma. V rámci jedné odpolední svačiny poskytneme i opékání špekáčků na našem profesionálním grilu. Dále umožňujeme úhradu pobytu z fondu FKSP jednoho z rodičů na základě faktury, totéž platí i pro účastníky Benefitu.
Případné dotazy a informace zodpoví a podá správce areálu

Jiří Sypták
771 774 007
jirka.syptak@gmail.com

Rezervace ubytování

/* */