Ubytování

ubytovani

Turistická chata je v původním stavu z r. 1941. Nečekejte proto pohodlí 21.století, ale opravdovou turistickou útulnu, která již přes 70let poskytuje útočiště chtivým turistům, cykloturistům a běžkařům.  V přízemí je restaurace ( cca 60 míst, z toho 20 odděleno stěnou) a klubovní místnost (univerzální využití, cca 30 míst), v 1. a 2. patře jsou pokoje.

Kapacita je 38 lůžek – 8 dvoulůžkových, 4 třílůžkové a 2 čtyřlůžkové pokoje. Pokoje v chatě jsou vybaveny umyvadlem s teplou a studenou vodou, sprchy a WC jsou vždy na patře. K dispozici je také dvoulůžkový apartmán s vlastním sociálním zařízením. Výhled do údolí má apartmán a všechny třílůžkové pokoje, pokoj č. 12 a 13 má výhled na východ – Poličsko.

Z technických důvodů je v zimních měsících minimální počet ubytovaných 10 osob.

Ke stažení: Ubytovacirad.doc a Rozpispokoju.xls

Všechny fotografie horské chaty a okolí, restaurace a některých pokojů »

 

Finské domky

Finský domek je vlastně dvojdomek se samostatnými vchody. Obytná jednotka je po 5 lůžkách, ve dvou obytných místnostech ( jedna je průchozí), samostatné WC, sprchový kout, kuchyňský kout s vybavením, plynové ústřední vytápění. K ceně pronájmu se počítá spotřebovaná energie (plyn + el.) – viz. ceník.

Nově v nabídce Finský domek č.18 s kapacitou 8 lůžek a 2 přistýlky. Veliká plně vybavená kuchyně s kuchyňskou linkou a rohovým sezením. Obývací pokoj se sedačkou (+dvě postele), dva podkrovní pokojíky – v každém jsou tři postele a jedna matrace jako přistýlka, koupelna a wc.

Prohlédněte si všechny fotografie finských domků »

 

Místa pro karavany, stanování, kemping, táboření

Tábořiště Lucák

kapacita 80 stanů, 25 karavanů, 30 Kč/os/noc

Statut Veřejného tábořiště

Odpovědná osoba: Milič Sypták, Telecí 189, tel. 602533789

Pozemek veřejného tábořiště slouží turistům ke krátkodobému přenocování ve vlastních ubytovacích prostředcích na základě souhlasu majitele pozemku a uděleného souhlasu správy CHKO Žďárské vrchy a za dále uvedených podmínek:

  • Turisté jsou si vědomi, že veřejné tábořiště se nachází v CHKO Žďárské vrchy a že zde je nutno dodržovat a respektovat ustanovení Zákona o ochraně přírody a krajiny a ustanovení správy CHKO Žďárské vrchy.

  • Zájemce o přenocování se ohlásí v recepci Chaty na Luckém vrchu. Poplatek za přenocování činí 30 Kč/os/noc vč. dětí nad 3 roky. Poplatek zahrnuje používání WC a nájem a údržbu plochy. Provoz tábořiště je neziskový. Úhrada poplatku se ověřuje samokontrolou.

  • Poplatek nezahrnuje likvidaci odpadků a dalších nepotřebných předmětů přinesených turisty. Návštěvníci veřejného tábořiště jsou povinni si odpadky a další nepotřebné předměty odnést sebou. Možno se však s provozovatelem tábořiště domluvit i jinak.

  • Turisté nesmí žádným způsobem zatěžovat životní prostředí, poškozovat vzrostlou zeleň a místo po táboření musí být zanecháno v původním stavu.

  • Turisté musí si být vědomi toho, že veřejné tábořiště není kemp ani podobné zařízení a nelze vyžadovat služby v těchto zařízeních obvyklé.

  • Turisté berou na vědomí, že provoz veřejného tábořiště je neziskový a své chování přizpůsobí této skutečnosti.

  • Turisté jsou si vědomi povinnosti zachovávat noční klid.

  • Případný odběr elektrické energie je nutno uhradit v recepci hotelu

  • Odběr pitné vody se neúčtuje a je zdarma

Tábořiště bylo zařazeno v roce 2015 mezi pětadvacítku nejlepších kempů u nás, v Pardubickém kraji se umístilo na 2. místě a v kategorii Cena – služby na 1. místě.

https://www.dokempu.cz/teleci/kemp-lucky-vrch-2153/hodnoceni/#hodnoceni

13139042_10153696172128940_5070659730687258443_n