MENU

Popis rybářských revírů

Mimopstruhové revíry

Přehrada 0 – 5 ha rybník, nachází se 1 km za Poličkou směrem na Jedlovou, u skládky posypového materiálu vpravo. Zarybnění: Kapr, amur, pstruh duhový, lín, štika, candát, sumec, okoun, bílá ryba. Rybolov na P0 do 4. dubna pouze na mušku. Po skončení finále závodu Poličská muška 2004, tj. 4. dubna odpoledne, lov dle RŘ pro vody mimopstruhové, též přívlačí včetně mrtvé rybky.

Přehrada 1 – 4 ha rybník, nachází se 1 km za Poličkou směrem na Jedlovou, u skládky posypového materiálu vpravo. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, pstruh, siven, okoun, bílá ryba. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky. Po skončení finále závodu Poličská muška 2004 lov povolen muškařením i vláč. mrtvé rybky.

Přehrada 2 – 3 ha rybník, nachází se 1 km za Poličkou směrem na Jedlovou, u skládky posypového materiálu vpravo. Zarybnění: Pstruh duhový a potoční, siven, candát, okoun. Rybolov je povolen pouze muškařením na hostovačky nebo celoroční povolenky. V určeném období povolen hospodářský odlov štik.

Peklo – 4,5 ha rybník, nachází se mezi obcemi Jedlová a Korouhev, cca 9 km od Poličky. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, pstruh, siven, okoun, úhoř, bílá ryba. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky.

Limberský ( též Pomezák ) – 7,8 ha rybník v obci Pomezí u Poličky. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun, úhoř, tolstolobik, bílá ryba. Rybolov povolen pouze členům RS Vysočina!

Stašovský – 4 ha rybník v obci Stašov. Zarybnění: Kapr, lín, štika, sumec, okoun, pstruh duhový, bílá ryba. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky. Lov povolen od 16. 04. – pstruhový režim.

Lačnov – 1,8 ha rybník u obce Lačnov cca. 6 km od Poličky, 1 km od Borovnice. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, pstruh duhový a potoční, siven. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky.Lov povolen od 16. 04. – pstruhový režim.

Nový – 2,5 ha rybník u obce Modřec, cca 3 km od Poličky. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun. Rybolov povolen pouze členům RS Vysočina a do 31. července dle RŘ max. do 21. hod.!

Rohozná – 1,5 ha rybník v dolní části obce Rohozná. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, okoun, sumec, pstruh duhový. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky. Lov povolen od 16. 04. – pstruhový režim.

Modřecký – 1 ha rybník u obce Modřec, cca 3 km od Poličky. Od roku 2005 rybník chovný, zákaz rybolovu!
Kamenice – 1 ha rybník v obci Pustá Kamenice. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky.

Květná1 – 0,5 ha rybník v obci Květná, směr od Poličky vpravo. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky.

Květná2 – 0,5 ha rybník v obci Květná, směr od Poličky vlevo. Zarybnění: Kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky.

Šindelka – 1,2 ha rybník v obci Předměstí u Svojanova. Zarybnění: Duhák, siven, kapr, dravci. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky. Lov povolen od 16. 04. – pstruhový režim.

Pstruhové revíry

Svratka 13 – 14 km úsek řeky zabírá celkem 16 ha. Smí se lovit od Sedlišťského splavu pod cca 3 km pod Borovnicí, až po Kučerův mlýn nad obcí Krásné, dále pak na přítoku Bílý potok od soutoku v Lačnově po křižovatku u školy v Sádku. Ostatní přítoky jsou chovné. Chytá se pstruh potoční a duhový, siven, lipan, místy štika, ostroretka, tloušť a jiná bílá ryba. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky dle RŘ pro vody pstruhové.

Křetínka 2 – 15 km úsek řeky zabírá celkem 4 ha. Rybolov povolen od jezu mlýna v Horním Poříčí až k soutoku s Rohozenským potokem nad Svojanovem. Ostatní přítoky jsou chovné. Chytá se pstruh potoční a duhový, siven, lipan, místy bílá ryba. Rybolov je povolen na hostovačky nebo celoroční povolenky dle RŘ pro vody pstruhové.

Bližší informace, ceny, akce rybářů jsou na stránkách Rybářského svazu Vysočina – www.rsvysocina.cz.